اسلاید بار اصلیتحلیل‌های ورزشی

آیا عصر فوتبال در ایران به پایان خود نزدیک شده است؟

سهیل رسانه و خبرگزاری‌ها

چند روزی از قهرمانی گیج‌کنندۀ جوانان والیبالیست در بحرین نمی‌گذرد که نوجوانان کشتی‌گیر، در پنج وزن اول، با فاصلۀ خیره‌کنندۀ بیست امتیاز، در صدر مسابقه‌های کشتی آزاد جهان قرار گرفته‌اند. از آن طرف، نوار ناکامی‌های فوتبال، با شکست سنگین سه بر صفرِ تیم ملی نوجوانان زیر ۱۶ سال، از همتای تاجیکی خود، در دوشنبه ادامه می‌یابد.

آیا وقت آن نیست که به هر کس، به اندازۀ شایستگی‌هایش امتیاز بدهیم؟

کشتی و باز شاهکارهای شیر بچه‌های ایرانی

مسابقات پنج وزن نخست رقابت های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی جهان روزهای ۷ و ۸ امردادماه در شهر صوفیه بلغارستان برگزار شد که در پایان رحمان عموزاد در وزن ۴۸ کیلوگرم و امیرحسین فیروزپور در وزن ۸۰ کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند و مهدی ویسی در وزن ۵۵ کیلوگرم صاحب مدال نقره شد.

در پایان مسابقات روز نخست تیم ایران با ۸۶ امتیاز در صدر قرار دارد و تیم های روسیه با ۶۵ امتیاز، هند با ۶۰ امتیاز، ازبکستان با ۵۵ امتیاز، ژاپن با ۵۳ امتیاز و جمهوری آذربایجان با ۴۱ امتیاز در جایگاه های دوم تا ششم قرار دارند.

رده بندی انفرادی پنج وزن نخست به شرح زیر است:

  • ۴۸ کیلوگرم: ۱- رحمان عموزاد خلیلی(ایران) ۲- کامران بک کاداموف (ازبکستان) ۳- یوتو نیشیوچی (ژاپن) و آدیت (هند)
  • ۵۵ کیلوگرم: ۱- امیدجان جلال اف(ازبکستان) ۲- مهدی ویسی (ایران) ۳- ریکیو سوگانوما (ژاپن) و امان (هند)
  • ۶۵ کیلوگرم: ۱- جبرئیل گادجیف(جمهوری آذربایجان) ۲- باتیربک چخوربوف (روسیه) ۳- مانیش گوسوامی (هند) و ریوسوکه کرا(ژاپن) … ۸- امیرحسین متقی (ایران)
  • ۸۰ کیلوگرم: ۱- امیرحسین فیروزپور(ایران) ۲- ارسلان باگایف (روسیه) ۳- دنیس ساهالیوک (اوکراین) و رحیم ماگامادوف(فرانسه)
  • ۱۱۰ کیلوگرم: ۱- آرساماگ زاسیف (روسیه)۲- گئورگی چیخرادزه (گرجستان)  3- آدیلمیسیرجی (ترکیه) و کومار آنی رود (هند) ۵- سالار حبیب (ایران)

همچنین در پنج وزن دوم نیز علی عرب در وزن ۴۵ کیلوگرم، عرفان الهی در وزن  60 کیلوگرم و سهیل یوسفی در وزن ۹۲ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند، ابوالفضل ولی پور در وزن ۷۱ کیلوگرم راهی دیدار رده بندی شد و علی قلی زادگان در وزن ۵۱ کیلوگرم در گروه بازنده ها قراردارد. مسابقات فینال و رده بندی پنج وزن دوم فردا چهارشنبه برگزار  می شود.

فوتبال و شکستی بیش از حد باورنکردنی

چهارمین روز از مسابقات فوتبال زیر ۱۶ سال کافا امروز (سه‌شنبه) پیگیری شد و شاگردان حسین عبدی با نتیجه سه بر صفر برابر تاجیکستان شکست خوردند. نوجوانان کشورمان در آخرین دیدار خود روز پنجشنبه به مصاف قرقیزستان می‌روند.

 «فراز فاطمی» مدیر تیم فوتبال جوانان ایران درباره حضور در تورنمنت کافا اظهار داشت: حضور در این تورنمنت اتفاق خوشایندی است و بسیار خوب و مفید است.

وی افزود: شرکت در این مسابقات قطعا فرصت بسیار خوبی برای هماهنگی بازیکنان است. به ویژه اینکه برخی از نفرات دعوت شده در تورنمنت روسیه حضور نداشتند و کافا اولین تجربه بین المللی آنها محسوب می شود.